Конституційна криза в Македонії

Апогеєм політичної кризи в Македонії, яка триває з червня 2015-го, став штурм македонського парламенту ввечері 27 квітня. Незадоволені обранням спікером етнічного албанця прихильники консервативної політики Македонії штурмом увірвались в зал засідань парламенту. Македонію досі відзначали як балканську країну, яка, на відміну від своїх країн-сусідів, спромоглася уникнути громадянських конфліктів, відколи здобула незалежність у 1991 році.
Нагадаємо, що македонська партія «Соціальний демократичний союз» Зорана Заєва, що донедавна перебувала в опозиції, змогла порозумітися з албанськими партіями й створила з ними альянс у законодавчому органі країни. Після торішніх позачергових виборів у країні так і немає нового уряду, тож парламентське порозуміння давало надію на легітимний уряд. Втім, націоналістичні політики трактували це як «албанський переворот». У відповідь – близько 200 їхніх прибічників напали на парламент. Статус албанців, які становлять третину населення країни, втім, досі неврегульований.
Глава держави представляє партію ВМРО-ДПМНЄ. До цього він не надав парламентській коаліції мандат на формування уряду, як цього вимагає македонська Конституція.