Після тривалих протестів президент Вірменії Армен Саркісян 23 квітня підписав указ про відставку уряду країни. Документ розміщений на сайті глави держави.
“Беручи за основу статтю 130 Конституції Вірменії, прийняти відставку уряду”, – йдеться в указі президента.
Прем’єр-міністр Вірменії Серж Саргсян на тлі багатоденних акцій протесту опозиції в Єревані подав у відставку. На цій посаді він пробув менше тижня після обрання в парламенті 17 квітня.
Виконуючим обов’язки прем’єр-міністра Вірменії став колишній топ-менеджер “Газпрому” Карен Карапетян, який займав в уряді Саргсяна посаду першого віце-прем’єра.
А вже 8 травня Лідер протестів у Вірменії Нікол Пашинян став прем’єр-міністром країни. Про це повідомляє “Радио Азатутюн”.
Національні збори Вірменії 59 голосами “за” і 42 голосами “проти” з другої спроби обрали керівника фракції “Елк” главою уряду.
На підтримку кандидатури Пашиняна проголосували фракції “Елк”, “Царукян” та “Дашнакцутюн”, а також ряд депутатів фракції Республіканської партії, яка має більшість у парламенті.
Для того, щоб зайняти пост прем’єра, Пашиняну необхідно було отримати голоси 53 депутатів у 105-місному вірменському парламенті. З першої спроби Пашиняну не вдалося набрати достатню кількість голосів: під час голосування 1 травня за його кандидатуру проголосували 45 депутатів, а 56 депутатів, які представляють фракцію республіканців, виступили проти. В результаті протести в країні посилилися.
За ходом голосування в парламенті в прямому ефірі стежили присутні на площі Республіки десятки тисяч громадян, які з радістю зустріли новину про обрання Пашиняна.
Пашинян запевнив, що в його уряді олігархів не буде і після 8 травня в країні не буде монополії на економічну діяльність.