ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ТА ОФОРМЛЕННЯ РУКОПИСУ СТАТТІ
Будь ласка, перед поданням рукопису статті до редакції уважно ознайомтесь із детальними інструкціями до його оформлення. Уважне дотримання нижчеподаних вимог спрощує роботу редакції, а також збільшує шанси позитивного рішення щодо поданого рукопису в результаті подвійного сліпого рецензування.
Наведені вимоги зумовлені індексацією журналу в міжнародних наукометричних базах, а також випливають із вимог Міністерства освіти України, і охоплюють:
ІІІ. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТТІ
ІV. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПОСИЛАНЬ І ПРАВИЛА ЦИТУВАННЯ
V. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ (REFERENCES)
Редакція Українського часопису конституційного права пропонує подати до публікації свої дослідження у галузі конституційного права, порівняльного конституційного права та інших суміжних галузей знань. Представлені рукописи статей повинні бути оригінальними, не опублікованими раніше в інших виданнях. Це правило не стосується матеріалів, опублікованих у рубриках “Національна спадщина конституціоналізму” та “Світова спадщина конституціоналізму”, в яких вміщуються опубліковані раніше праці авторитетних науковців минулого або витяги із них.
Рукописи, що подаються для публікації у Часописі, повинні відповідати наступним критеріям:
1.1. Відповідність статті тематиці журналу.
1.2. Науковий стиль викладу (точність, логічність, лаконічність, зрозумілість, зв’язаність, цілісність, завершеність) матеріалу та його високий науковий рівень.
1.3. Відповідність вимогам МОН України, зокрема щодо обов’язкової наявності в статті таких структурних елементів:
- постановка проблеми та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій з даної теми, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячено статтю;
- формування цілей статті (постановка завдання);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки з дослідження і перспективи подальших розвідок у даному науковому напрямку.
Загальний обсяг наукової статті – до 25 сторінок, включаючи усі елементи статті, у тому числі бібліографію.
ІІІ. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТТІ
А) Стаття подається українською та, за бажанням, англійською мовами.
Б) Текст наукової статті повинен бути надрукований у текстовому редакторі MS Word; формат паперу: А4; орієнтація сторінок: книжкова із вирівнюванням по ширині з відступом від лівого краю – 1,25 мм; поля: верхнє, нижнє – 2 см, ліве – 2 см, праве – 1 см; шрифт: Times New Roman (розмір шрифту – 14 рt); міжрядковий інтервал – 1,5. У тексті не повинно бути переносів і макросів.
В) У науковій статті інформацію необхідно подавати у наведеній послідовності:
- Шифр за Універсальною десятковою класифікацією (УДК), що має бути зазначено з вирівнюванням по лівому краю.
- Повна назва статті українською мовою та повна назва статті англійською мовою, яку потрібно подавати напівжирним шрифтом великими літерами з вирівнюванням по центру, без скорочень, зокрема літерних абревіатур. Назва статті повинна відображати зміст дослідження та відповідати його меті, науковим результатам і висновкам.
- Відомості про автора (співавторів) статті українською мовою відомості про автора (співавторів) статті та англійською мовою, що необхідно розташовувати з вирівнюванням у правому краю, у такій послідовності:
- ім’я та прізвище;
- науковий ступінь;
- вчене звання;
- відомості про обрання членом Національної академії наук України, Національної академії правових наук України;
- почесне звання;
- посада;
- місце роботи, населений пункт, місто, країна;
- e-mail автора;
- Researcher ID, ORCID ID, GICID ID.
- Анотація та ключові слова статті українською мовою обсягом не менше як 1800 символів разом із ключовими словами.
- Анотація та ключові слова статті англійською мовою обсягом не менше як 1800 символів разом із ключовими словами.
- Текст статті (з урахуванням ВИМОГ ДО ЗМІСТУ СТАТТІ ).
- Список використаних джерел, оформлений відповідно до вимог Часопису.
- References – список використаних джерел, поданий латиницею та оформлений відповідно до вимог Часопису.
В одній науковій статті допускається не більше трьох співавторів.
Г) Кожна стаття, підготовка якої фінансується будь-якими проектами чи організаціями, повинна включати інформацію про це та коротко описувати роль спонсорів. При фінансуванні наукових досліджень, представлених в науковій статті, автором повинні бути зазначені джерела такого фінансування.
ІV. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПОСИЛАНЬ І ПРАВИЛА ЦИТУВАННЯ
4.1. Посилання оформляється шляхом вміщення надрядкового числового індексу, якому відповідає виноска внизу сторінки з бібліографічною інформацією щодо цитованого джерела. Порядкові номери надрядкових числових індексів починаються з номера «1» та продовжуються нумерацію до кінця статті.
Кожна виноска внизу сторінки починається з надрядкового цифрового індексу (порядковий номер), потім після пробілу розміщується бібліографічна інформація про цитоване на цій сторінці джерело. У кінці статті з виносок формується список використаних джерел.
4.2. Цитування джерел проводиться із дотриманням таких правил:
- текст цитати всередині рядка (розміром до трьох рядків тексту) повинен починатися й закінчуватися одинарними лапками та наводитися у тій граматичній формі, у якій він наданий у джерелі, зі збереженням особливостей авторського написання. Знак виноски ставиться після відповідної пунктуації в кінці цитати чи безпосередньо після слова (фрази), до якого (якої) він належить. Якщо слово (фраза), якого (якої) стосується знак виноски, зазначено у дужках, знак виноски розміщується перед дужкою, що закриває таке слово чи фразу;
- блокова цитата (складається з чотирьох і більше рядків тексту) повинна подаватися у тексті статті з нового рядка з абзацним відступом для всієї цитати без лапок. Перед блоковою цитатою та після неї робиться один рядок відступу;
- цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту і без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців під час цитування здійснюється без перекручення авторського тексту та позначається трьома крапками, які розміщуються у відповідному місці цитати (на початку, в середині, у кінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;
- кожна цитата обов’язково супроводжується посиланням на джерело. При непрямому цитуванні (переказі, викладенні думок інших авторів своїми словами) необхідно бути максимально точним у викладенні думок авторів і коректним щодо оцінювання їхніх результатів та наводити відповідні посилання на джерела. Непряма цитата не береться у лапки. Знак виноски ставиться після відповідної пунктуації у кінці непрямої цитати чи безпосередньо після слова (фрази), до якого (якої) він належить. Якщо слово (фраза), якого (якої) стосується знак виноски, зазначено у дужках, знак виноски розміщується перед дужкою, що закриває таке слово чи фразу;
- якщо автор статті, наводячи цитату, виділяє у ній деякі слова, робиться спеціальне застереження, тобто після тексту, що пояснює виділення, ставиться крапка, тире і вказуються ініціали автора статті, виділені курсивом, а весь текст застереження береться у круглі дужки. Варіантами таких застережень є: (курсив наш. – Л. П.), (підкреслено мною. – Л. П.), (розрядка моя. – Л. П.).
4.3. У тексті статті можна подавати ілюстрації (таблиці, діаграми, графіки, схеми, формули). Ілюстрації повинні відповідати тексту статті, а текст – ілюстраціям. Назви ілюстрацій потрібно розміщувати після їх номерів. За необхідності ілюстрації можна доповнити пояснювальними відомостями (підрисунковий підпис). У тому місці, де викладається тема, пов’язана з ілюстрацією, і де читачеві треба вказати на неї, потрібно розмістити посилання у вигляді виразу в круглих дужках “(рис. 1.)”.
Не публікуватимуться в журналі перефотографовані або сканувані ілюстрації з друкованих джерел. Таблиці необхідно виконувати у текстовому редакторі MS Word .
4.4. Якщо цитованому науковому виданню присвоєно DOI (Digital Object Identifier) – міжнародний стандарт (ISO 26324:2012) ідентифікації інформації, його обов’язково слід вказати в посиланні на відповідне джерело та в «References» (списку використаних джерел).
V. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ (REFERENCES)
Список використаних джерел слід розміщувати після тексту статті. Список використаних джерел передбачає поділ на такі частини:
“Бібліографія” (“Bibliography”) включає список наукових джерел (авторські та колективні монографії, книги, авторські частини книг, наукові статті, матеріали конференцій, аналітичні матеріали тощо) та “Перелік юридичних документів” (“List of legal documents”), джерела розташовуються в списках в алфавітному порядку (як в кириличному, так і в латиничному шрифтах).
References являє собою транслітерований латиницею варіант Списку використаних джерел. При його оформленні:
- бібліографічні дані іноземних джерел, написаних латиницею, дублюються і розміщуються у алфавітному порядку;
- джерела, написані кирилицею, – транслітеруються латиницею.
Оформлення джерел необхідно здійснювати згідно з Національним стандартом України ДСТУ 8302:2015 “Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання”.
Приклади оформлення використаних джерел кирилицею та латиницею:
- Батанов О.В. Інавгурація президента як інститут конституційного права: аксіологічні та онтологічні засади. Часопис Київського університету права. 2011. № 4. С. 114-119.
- Batanov O.V. Inavguraciya prezidenta yak institut konstitucijnogo prava: aksiologichni ta ontologichni zasadi. Chasopis Kiyivskogo universitetu prava. 2011. № 4. S. 114-119.
Для опублікування наукової статті, яка раніше не була опублікована (розміщена) в інших друкованих (електронних) виданнях, на сторінці сайту в розділі «Подати статтю – Надіслати статтю», необхідно заповнити всі відомості вказані у даній таблиці та завантажити електронну версію статті до редакції натиснувши «Upload» та завантажити файл у відповідному форматі з поміткою “стаття”.
Автор (співавтори) несе (несуть) відповідальність за достовірність викладеного матеріалу, належність останнього йому (їм) особисто та якість перекладу цитат з іншомовних джерел.
Матеріали, надані з порушенням зазначених вимог, не публікуються.